WCY KUM FİLTRELERİ NE İŞE YARAR?

 

kum filtre

Endüstriyel Su arıtma sistemlerinden bahsedersen Endüstriyel Filtre ve sulama sistemlerinden de bahsetmek gerekiyor tabii ki de. Bu konu işin biraz daha derin kısmı da diyebiliriz. Daha önce yayınladığım yazıların birkaçında. Piyasada çok fazla Su arıtma cihazı satan firma ve servisi olduğundan bahsetmiştim. Fakat bu firmalar içerisinde Hem evsel olarak hem de endüstriyel anlamda hizmet veren sadece bir iki firma olduğunu, Bu firmaların da yılların vermiş olduğu tecrübe ile, işlerini profesyonel olarak yapıyorlar.

kum filtre

Wcy Kum Filtresi endüstriyel su arıtma sistemlerinde aktif olarak kullanılan bir filtredir.Sudaki kaba parçaları tutma amacıyla kullanılır. WCY kum filtre sistemleri, Su Artıma Sistemi içerisinde Ön kaba Filtre olarak adlandırabilinir. Ultrafilitrasyon kullanılmayan İşletmelerde, Reverse Osmosis System den önce kullanılır.

Wcy Kum filtrelerinin İçerindeki mineraller 3 yılda bir defa değiştirilmelidir. bunun sebebi Zaman İçerisinde Kum tanecikleri birleşerek Büyük Kitlelere dönüşür. Kum tanecikleri Büyük kitlelere dönüştükten sonra Aralarında Su kanalları oluşur ve Su kanallarından Geçen suyu tam temizleyemez hale gelir. Bu Sebepten Dolayı Perdiyodik Bakımlarını zamanında yaptırmak oldukça önemli bir kondur.

 

kum filtre