Sediment Filtre

Sediment Filtre Ne işe Yarar

Su arıtma cihazları günümüzde 3 evden 2 sinde mevcut durumda artık, Bundan 10 yıl öncesinde evinde su arıtma cihazı olması lüks sayılır iken günümüzde ihtiyaç halini almıştır. Bunun tabii ki en büyük sebeplerinden biri, Dünya üzerinde Kullanılabilir su oranının gün geçtikçe kirlenmesi.  İnsan sağlığı şüphesiz en büyük dikkat edilmesi konulardan biri. Yediklerimiz kadar içtiğimiz suyu da önem vermemiz gerekiyor. Sağlık bakanlığının 2017 sonlarında Türkiye de faaliyet gösteren 100 damacana firmasında yapmış olduğu su analiz raporunu sitesinde yayınlamıştır. Bu rapora göre damacana firmalarının %90 lık kısmının üretmiş olduğu ve piyasada  doğal kaynak suyu altında sattığı suyun içerisinde binbir çeşit bakteri ve benzeri madde bulunmuştur.

Su arıtma cihazı almanın önemini bir kez daha vurdulayan sağlık bakanlığının yapmış olduğu açıklamada ve uzmanların TV programlarında su analizleri yaparak Reverse Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarını önermesi. Bunun en büyük kanıtlarından biridir.

Peki Su arıtma cihazını ürettiği suyu bu kadar iyi ve temiz bir hale getiren filitrasyon sistemi nasıl çalışır. piyasada bir çok su arıtma cihazı markası mevcut. Aslına baktığınız zaman bütün su arıtma cihazlarının çalışma sistemleri hemen hemen aynıdır. Bir kaç küçük farklılık dışında herhangi bir farkı yoktur. Sizin tam bu noktada dikkat etmeniz gereken bir konu var evinize alacağınız su arıtma cihazının, Parçalarının Nsf onaylı olup olmadığı, Servis güvencesinin sınırları nelerdir. ve ürettiği suyun analiz sonuçları nelerdir.

Bu saydığım tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve tüm müşterilerine şeffaf bir şekilde satış yapan Spring Water Firmasını değerlendirmenizi tavsiye ederim. 

peki su arıtma cihazının filitre sistemi nasıl çalışır?

Şebekeden gelen su ilk olarak Sediment Filtre olan ilk filtreye uğrar, Bu filtre 5 micron gözenekli olup suyun ilk arındırma işlemini yapar. Suyun içerisindeki kaba tortu, çamur vb. maddeleri Süzerek suyu bir arıtma işlemine hazırlar. 

Sediment filtreden çıkan su bir sonraki filitre olan Granül Carbon filtreye hazırdır. 

Sediment Filtre Satın almak için Buraya Tıklayınız.